Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Asad grozi Amerykanom?

0
Podziel się
bEqaohhN

USA-Syria-Asad-groźby-CBS

"Spodziewajcie się wszystkiego" - tak prezydent Syrii odpowiada na amerykańskie plany militarnej interwencji w jego kraju.
Baszar al-Asad udzielił wywiadu amerykańskiej telewizji CBS. Stacja emituje wywiad dzisiaj, ale jego fragmenty ukazały się już wczoraj. To pierwsza obszerna wywiedź syryjskiego prezydenta od czasu, gdy Barack Obama zapowiedział zwrócenie się do amerykańskiego Kongresu o aprobatę dla działań zbrojnych wobec Damaszku.
Zapytany, czy w odpowiedzi na interwencję Syria może użyć broni chemicznej przeciwko Stanom Zjednoczonym, Asad powiedział: "Nie jestem jasnowidzem". Zasugerował, że broni chemicznej mogą użyć nie siły rządowe, ale "rebelianci, terroryści czy inne grupy działające w tym regionie".
Baszar al-Asad zapewnił też w wywiadzie dla CBS, że nie ma żadnych dowodów na użycie przez podległe mu wojska broni chemicznej wobec cywilów. Zaapelował do Amerykanów, by przedstawili dowody na użycie takiej broni - skoro twierdzą, że je posiadają.
Asad oświadczył również, że angażowanie się Stanów Zjednoczonych w kolejny konflikt na Bliskim Wschodzie nie będzie sprzyjało ich interesom.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEqaohiq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)