Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budowa
30.07.2007 15:00

Augustowianie chcą wymóc na Brukseli zgodę na budowę obwodnicy

Mieszkańcy Augustowa, którzy chcą budowy obwodnicy, chcą w Brukseli protestować przed budynkiem Komisji Europejskiej. Komisja wysłała wniosek do Eurpejskiego Trybunału Sprawiedliwości o wstrzymanie budowy augustowskiej obwodnicy.Wyjazd grupy ludzi sfinansuje lokalny samorząd oraz sponsorzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pomysł wyjazdu narodził się podczas trwającego właśnie w centrum Augustowa protestu mieszkańców. Burmistrz miasta Leszek Cieślik tłumaczy, że nie ma innego wyjścia, jak tylko przedstawić argumenty za budową obwodnicy bezpośrednio w Brukseli. Podkreślił, że Augustowianie będą protestować tak długo, aż Komisja Europejska zgodzi się z ich postulatami.
Sprawą organizacyjną tego wyjazdu zajmie się samorząd miejski wspierany przez sponsorów. Delegaci będą też zatrzymywali się w poszczególnych krajach dawnej 15 by opowiadać o problemach z jakimi zmagają się mieszkańcy Augustowa. Delegaci zawiozą też list do szefa KE Jose Barosso z podpisami mieszkańców Augustowa, w którym bronią oni budowy obwodnicy.
Tymczasem organizacje ekologiczne rozpoczęły przygotowania do rozbicia obozu w Dolinie Rospudy. Chcą w ten sposób zablokować budowę obwodnicy. Ich zdaniem budowa drogi w tym miejscu zniszczy unikatową przyrodę.

Tagi: budowa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz