Notowania

wiadomości
07.08.2010 10:44

Austria - Polacy ranni w ulewie

Podziel się
Dodaj komentarz

Pięciu Polaków podróżujących samochodem do Włoch zostało rannych na austriackiej autostradzie A-2 w okolicach miejscowości Techesberg. W strugach ulewnego deszczu 50-letni kierowca Seata Ibizy stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w betonową barierę.
Kolizja była tak potężna, że wyrwała z samochodu silnik. W akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec Czerwonego Krzyża. Polska rodzina została przetransportowana do szpitala w Klagenfurcie. Stan dwóch mężczyzn i kobiety jest poważny, dwójka dzieci odniosła lżejsze obrażenia.
Nawałnice i gwałtowne burze, które przechodzą nad Europą Środkową spowodowały lokalne podtopienia na Słowacji i na Węgrzech. Najgorsza sytuacja panuje w południowej Słowacji. W kraju nitrzańskim wystąpiła z brzegów rzeka Hron. Dziesiątki domów w miejscowościach Zlate Moravca, Zeleziovce, Sturovo znalazło się pod wodą. Sytuacja jest tak poważna, że do obrony zagrożonych odcinków skierowano 650 żołnierzy.
Potężne nawałnice przechodzą również nad północnymi Węgrami. Na drogach w okolicach miejscowości Komarom, Szomogy i Vesprem leży wiele powalonych drzew. W całym rejonie spadło 40 litrów wody na metr kwadratowy. Z powodu zalanych torów opóźnione są pociągi. Straż pożarna interweniowała aż 650 razy.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz