Notowania

tusk
14.10.2009 14:40

B. Biskup: Tusk nie chce być kojarzony z ostatnimi aferami

Politolog Bartłomiej Biskup uważa, że ostatnie działania Donalda Tuska świadczą o tym, że premier chce się odciąć od zamieszania związanego z aferami: hazardową i stoczniową.

Podziel się
Dodaj komentarz

Donald Tusk od poniedziałku nie wypowiada się na temat odwołania trzech ministrów swojego rządu i szefa CBA. Nie był też na uroczystości odwołania ministrów w pałacu prezydenckim. Zawnioskował, by odbyło się to korespondencyjnie.

Bartłomiej Biskup w rozmowie z IAR podkreślił, że szef rządu nie chce być kojarzony z ostatnimi aferami. Dlatego premier będzie się raczej pokazywał w pozytywnych kontekstach na przykład przy powoływaniu nowych lepszych ministrów a nie przy odwoływaniu tych, co mają coś na sumieniu.

Bartłomiej Biskup zaznaczył, że elementem tej strategii jest też zapowiadane przeniesienie środka ciężkości sporów politycznych z rządu do parlamentu. Tak, aby to posłowie, a nie on musieli się tłumaczyć z kolejnych afer.

Dziś premier ma wystąpić na konferencji prasowej, ale będzie ona dotyczyła głównie zaprezentowania nowych ministrów w rządzie Donalda Tuska.

Tagi: tusk, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz