Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Badminton - Indywidualne MŚ: Mateusiak Zięba poznali rywali w II rundzie

0
Podziel się
bErtIriZ

badminton - indywidualne mistrzostwa świata - Kanton - gra mieszana - Mateusiak - Zięba

Holendrzy Jorrit de Ruiter i Samantha Barning będą rywalami Roberta Mateusiaka i Nadii Zięby w II rundzie gry mieszanej na badmintonowych mistrzostwach świata, które odbywają się w Kantonie, w Chinach.

Polacy mieli wolny los w I rundzie; Holendrzy pokonali w pierwszym meczu rodzeństwo z Irlandii, Sama i Chloe Magee 21:15, 21:12.

bErtIrjb

Mateusiak i Zięba grali już raz z Holendrami; w listopadzie ub. roku pokonali ich w ćwierćfinale turnieju Bitburger Open w Saarbrücken 21:16, 21:18. Mecz z De Ruiterem i Barning odbędzie się we wtorek, jego początek zaplanowano na 13:40 czasu polskiego.

Para mieszana to jedyni reprezentanci Polski uczestniczący w mistrzostwach w Kantonie. Polski Związek Badmintona chciał wysłać jeszcze dwa męskie deble. Ostatecznie Adam Cwalina z Przemysławem Wachą i Łukasz Moreń z Wojciechem Szkudlarczykiem nie pojechali, bo - jak poinformowało kierownictwo związku - "Ministerstwo Sportu i Turystyki, jak i PKOl oraz inne instytucje i firmy, w których PZBad ubiegał się o dodatkowe środki, nie udzieliły wsparcia finansowego".

Naczelna Redakcja Sportowa PR / piu

bErtIrjC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)