Notowania

rok
09.02.2009 11:00

BAFTA: "Slumdog. Milioner z ulicy" Danny'ego Boyle'a najlepszym filmem roku

"Slumdog. Milioner z ulicy" Danny'ego Boyle'a został uznany za najlepszy film roku  przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. BAFTA, która od 62 lat przyznaje nagrody w dziedzinie filmu, wręczyła swoje wyróżnienia w londyńskiej Operze Królewskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Slumdog. Milioner z ulicy" , w którym zagrali aktorzy z Indii, otrzymał 7 nagród. Jego twórca, Danny Boyle, został uznany za najlepszego reżysera. Brytyjska opowieść o biedaku, który został milionerem, typowana jest jako niemal pewny zdobywca tegorocznego Oscara. Film otrzymał już cztery statuetki na tegorocznej ceremonii wręczenia Złotych Globów.

BAFTA za najlepszą aktorkę uznała Kate Winslet za rolę w filmie "Lektor" Stephena Daldry'ego. Została ona wyróżniona przez Brytyjską Akademię po raz drugi. Po raz pierwszy BAFTA przyznała jej nagrodę w 1995 roku za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Rozważna i romantyczna".

Najlepszy aktor- według Brytyjskiej Akademii- to Mickey Rourke, którego nagrodzono za rolę w filmie "Zapaśnik" w reżyserii Darrena Aronofsky'ego.

Tagi: rok, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz