Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bankructwo Grecji jest nieuchronne

0
Podziel się:

Zdaniem ekonomistów takiego kroku nie uda się uniknąć. Spowoduje to wstrząs na rynkach.

Bankructwo Grecji jest nieuchronne
(PAP/EPA)

Ekonomiści zgodnie prognozują bankructwo Grecji i podkreślają, że takie rozwiązanie pomoże oczyścić atmosferę na rynkach finansowych.

Choć rząd w Atenach dostaje kolejne zastrzyki pieniędzy i liczy na dalszą pomoc, eksperci są przekonani, że bez przynajmniej częściowej redukcji zadłużenia Grecja nigdy się z kryzysu nie podniesie. - _ Z tego powodu ogłoszenie bankructwa tego kraju jest konieczne, jednak musi być poprzedzone wsparciem dla innych państw, które borykają się z kłopotami finansowymi _ - podkreśla główny analityk firmy doradczej Xelion, Piotr Kuczyński.

Szef działu analiz Raiffeisen Banku Piotr Bujak wskazuje jednak, że niezależnie od przygotowań informacja o bankructwie Grecji spowoduje silny wstrząs na rynkach finansowych.

Na razie jednak kolejne państwa strefy euro zatwierdzają udział w finansowaniu Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej. W ostatnich dniach poparły to Niemcy, które wniosą 211 miliardów euro do funduszu o łącznej wartości 780 miliardów euro. Zapowiedziały jednak, że już po raz ostatni dokładają się do funduszu ratunkowego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86633.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/niemiecki;ekspert;popiera;wyjscie;grecji;ze;strefy;euro,156,0,907676.html) Chce bankructwa Grecji. "Będzie taniej" W jego opinii restrukturyzacja greckiego długu nie uda się, jeśli kraj ten zostanie w unii walutowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t157486.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grecja;zapewnia;ze;przeprowadzi;reformy,250,0,923642.html) Grecja zapewnia, że przeprowadzi reformy Premier Grecji zapowiada, że wbrew protestom obywateli kraj jest gotowy do dużych oszczędności, by wyjść z kłopotów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t97971.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fundusz;ratowania;strefy;euro;ma;byc;silniejszy,49,0,920369.html) Bilion euro na ratowanie Unii? Wzory z USA Eksperci rządowi w Berlinie szukają sposobu na powiększenie siły europejskiego funduszu stabilizacji finansowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t125356.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/rostowski;niech;ich;nie;broni;nie;chcemy;za;to;placic,45,0,916525.html) Rostowski niech ich nie broni. Nie chcemy za to płacić Bankructwo Grecji byłoby zbawienne dla euro - pisze Łukasz Pałka.
KOMENTARZE
(0)