Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bawarscy chadecy mogą opóźnić ratyfikację Traktatu Lizbońskiego

0
Podziel się

Przedstawiciele CSU przedstawili w dzisiejszym wydaniu gazety "Welt am Sonntag" nowe warunki dotyczące ich zgody na przyjęcie traktatu reformatorskiego.

bEhBUdpN

Sekretarz generalny CSU oświadczył, że nie można się spieszyć z uchwaleniem ustawy kompetencyjnej do Traktatu Lizbońskiego, której poprawkę nakazał Trybunał Konstytucyjny. Zdaniem Alexandra Dobrindta celem zmian musi być sformułowanie dobrego prawa gwarantującego lepszą demokratyczną kontrolę nad integracją europejską. Dlatego też nie można narzucać zbyt krótkich terminów. CDU i SPD dążą do uchwalenia poprawek już we wrześniu, tak by zdążyć z ratyfikacją traktatu do końca roku.

Ponadto bawarscy chadecy chcą uzależnić decyzje niemieckiego rządu w sprawach europejskich od wcześniejszej zgody Bundestagu. CSU życzy sobie też wprowadzenia referendum jako forum decyzji narodu w najważniejszych europejskich sprawach. Politycy CDU i SPD obawiają się, że uwzględnienie tych życzeń sparaliżuje swobodę działania niemieckiego rządu w Brukseli i na europejskich szczytach.

bEhBUdqq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)