Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Beatyfikacja 522 męczenników wTarragonie

0
Podziel się:
bEsvyzFN

W Tarragonie, na wschodzie Hiszpanii, odbędzie się beatyfikacja 522 męczenników XX wieku. Większość z nich to duchowni i niemal wszyscy zginęli w hiszpańskiej wojnie domowej z rąk wojsk republikańskich - przeciwników generała Franco. Jak poinformowała hiszpańska Konferencja Episkopatu, jest to największa beatyfikacja w dziejach Kościoła Katolickiego.
Tylko siedmiu ze wszystkich beatyfikowanych to osoby świeckie, pozostali byli duchownymi: biskupami, księżmi i zakonnikami. Ich zdjęcia wywieszono na murze, obok ołtarza, na którym zostanie odprawiona msza. Liturgię poprowadzi kardynał Angelo Amato, 104 biskupów i 1400 księży. A uczestniczyć w niej będzie 30 tys.wiernych, w tym rodziny pomordowanych.
Podczas uroczystości zostanie wykonany utwór zamówiony przez konferencję biskupią z okazji tej beatyfikacji w Roku Wiary.
Uroczystość skrytykowały ugrupowania lewicowe. Przypominają, że w zbiorowych mogiłach z czasów wojny domowej wciąż spoczywa ponad 80 tys. ciał. Ubolewają, że Kościół nie przyczynia się, aby zostały zidentyfikowane i przeniesione na cmentarze.

IAR

bEsvyzGq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)