Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Benedykt XVI
29.07.2007 13:05

Benedykt XVI na Anioł Pański

Benedykt XVI pamięta o 26 polskich pielgrzymach, którzy stracili życie tydzień temu w drodze powrotnej z Francji. Papież modlił się w ich intencji podczas spotkania z wiernymi na Anioł Pański w podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo, gdzie przebywa od piątku.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wspominam raz jeszcze pielgrzymów, dla których wakacyjny szlak został tragicznie przerwany w drodze z La Salette. Dla zmarłych wypraszam w modlitwie łaskę życia wiecznego z Bogiem. Jednoczę się w żałobie z ich bliskimi. Rannym w wypadku życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Proszę Boga, by was wszystkich prowadził bezpiecznie i szczęśliwie po wakacyjnych drogach" - mówił Benedykt XVI.
W głównym przemówieniu, Benedykt XVI nawiązał do 50. rocznicy powstania Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej i zaapelował o pokojowe wykorzystanie tego rodzaju energii, a także o rozbrojenie. Papież prosił pielgrzymów, by razem z nim modlili się o to, aby wiedza naukowa i techniczna były zawsze wykorzystywane w poczuciu odpowiedzialności i dla dobra wspólnego oraz o to "żeby ludzie żyli w pokoju i czuli się wszyscy braćmi, dziećmi jednego Boga".
Benedykt XVI na zakończenie zaapelował o uwolnienie koreańskich zakładników w Afganistanie.

Tagi: Benedykt XVI, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz