Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
13.04.2008 13:36

Benedykt XVI wezwał wiernych o modlitwę w intencji jego podroży do USA

Benedykt XVI wezwał zgromadzonych wiernych na Placu Świętego Piotra w Rzymie o modlitwę w intencji jego podroży do Stanów Zjednoczonych. W głównym rozważaniu przed modlitwą Regina Coeli papież mówił o obchodzonym dziś Światowym Dniu modlitw o powołania.

Podziel się
Dodaj komentarz

Benedykt XVI wyraził wdzięczność księżom i zakonnikom, którzy poświęcają się posłudze pasterskiej, narażając przy tym własne życie. Papież wspomniał także o dwóch zakonnikach zabitych wczoraj w Afryce.

Benedykt XVI wezwał wiernych do modlitwy za kapłanów. Przypomniał, że do życia zgodnie z zasadami Ewangelii - w rodzinie, w miejscu pracy, we wspólnocie parafialnej i obywatelskiej - wezwani są także małżonkowie.

Papież podkreślił, że wszystkich łączy jeden cel, by dawać świadectwo prymatowi Boga nad wszystkim i szerzyć jego Królestwo we wszystkich środowiskach społecznych.

Benedykt XVI zwrócił się również do wiernych po polsku. Wezwał Polaków do modlitwy o powołania kapłańskie oraz w intencji rozpoczynającej się we wtorek pielgrzymki do USA.

O modlitwę w tej samej intencji Benedykt XVI prosił również po włosku i po angielsku, wyrażając nadzieję, że jego wizyta w tym kraju będzie "czasem duchowej odnowy dla wszystkich Amerykanów".

Tagi: usa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz