Notowania

wizyta
21.06.2009 19:55

Benedykt XVI zakończył wizytę w ośrodku kultu św. Ojca Pio

Benedykt XVI zakończył jednodniową wizytę w miejscowości San Giovanni Rotondo na południu Włoch, ośrodku kultu świętego Ojca Pio. Zmarłego 41 lat temu w opinii świętości włoskiego zakonnika papież postawił za wzór księżom upadającym dziś na duchu z powodu kryzysu wiary współczesnych chrześcijan.

Podziel się
Dodaj komentarz

Najbardziej wzruszającym momentem wizyty było spotkanie Benedykta XVI z chorymi oraz pracownikami założonego w 1956 roku przez ojca Pio szpitala "Dom ulgi w cierpieniu". Jest on obecnie największą i najnowocześniejszą tego typu placówką na włoskim południu.

Papież przyznał, że choroba, występująca w różnych postaciach i atakująca człowieka na rozmaite sposoby, nasuwa niepokojące pytania: dlaczego cierpimy i czy można uznać doświadczenie bólu za pozytywne, a także kto może uwolnić człowieka od cierpienia i śmierci. Ojciec Święty mówił, że po ludzku rzecz biorąc pozostają one na ogół bez odpowiedzi, gdyż cierpienie wciąż jeszcze jest nieprzeniknioną zagadkę dla ludzkiego rozumu. Benedykt XVI dodał, że zaradzić temu może mnożenie tego, co Ojciec Pio nazywał "zasobami miłości".

W czasie kończącego wizytę spotkania z duchownymi papież apelował, by nie upadali oni na duchu na widok pustych konfesjonałów i w obliczu osłabienia czy wręcz porzucania wiary przez chrześcijan.

Tagi: wizyta, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz