Notowania

Berlin
20.05.2008 15:47

Berlin: Pożar w filharmonii

W słynnej berlińskiej filharmonii wybuchł po południu pożar. W akcji ratunkowej bierze udział 130 strażaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

W słynnej berlińskiej filharmonii wybuchł po południu pożar. Straż pożarna prowadzi wielką akcję ratunkową budynku położonego w centrum Berlina, niedaleko Placu Poczdamskiego.

Z dachu filharmonii wydobywa się żółto-czarny słup dymu widoczny w całym mieście. Straż pożarna i policja ewakuowały budynek, w którym jeszcze dzisiaj odbywał się koncert.

W akcji ratunkowej bierze udział stu trzydziestu strażaków z trzydziestoma wozami.

Zdaniem rzecznika berlińskiej straży pożarnej cały budynek nie jest zagrożony, ale poza zniszczeniami od ognia nie można wykluczyć strat spowodowanych wodą.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ Maroko: 55 ofiar pożaru w Casablance ]( http://news.money.pl/artykul/maroko;55;ofiar;pozaru;w;casablance,204,0,338636.html )
* [ Londyn: spłonął Camden Market ]( http://news.money.pl/artykul/londyn;splonal;camden;market,162,0,319906.html )

Muzycy światowej sławy berlińskiej filharmonii zostali wezwani na miejsce pożaru w celu ratowania często bezcennych instrumentów.

Przyczyna pożaru nie jest znana, ale na dachu filharmonii przeprowadzano niedawno prace budowlane. Zdaniem znajdujących się na miejscu reporterów już teraz można powiedzieć, że w wyniku pożaru filharmonia będzie nieczynna co najmniej przez kilka miesięcy.

Tagi: Berlin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz