Notowania

podróże
13.12.2008 20:25

Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło podróż po Europie

Organizacje skautowskie Europy odebrały z wiedeńskiej Katedry św. Szczepana Betlejemskie Światło Pokoju - symboliczny ogień "miłości i pokoju" zapalony od oliwnej lampy w Grocie Narodzenia Chrystusa. Tegoroczne przesłanie Światła Pokoju brzmi "Nieśmy płomień braterstwa".

Podziel się
Dodaj komentarz

Ogień w Wiedniu rozpoczął podróż po całej Europie. Po raz pierwszy w katedrze odebrali płomień również polscy harcerze. Wcześniej Światło Pokoju przenosili do Polski słowaccy skauci. Teraz role zostały odwrócone. Do Wiednia pojechali polscy harcerze, którzy jutro przekażą płomień Słowakom w bazylice Św. Krzyża w Kiezmarku. Słowaccy skauci rozwiozą Światło dwudziestoma pociągami do 300 miejscowości i kilkuset świątyń w swoim kraju.

Światło Pokoju - uważane za symbol miłości i solidarności - dotrze również do szkół, szpitali, urzędów i domów opieki społecznej. Wierni będą odbierać ogień w kościołach lub bezpośrednio od skautów. Światło zostanie przewiezione również na Ukrainę, do Rosji i państw bałtyckich.
Przekazywanie Światła Pokoju zapoczątkowały w roku 1986 austriackie Radio i Telewizja ORF w Linzu jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki skautom akcja objęła całą Europę.

Tagi: podróże, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz