Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biała Sobota w Centrum Onkologii w Warszawie

0
Podziel się
bEpBGzTV

Warszawa - Centrum Onkologii - Biała Sobota

Bezpłatne porady oraz badania cytologiczne i mammograficzne w warszawskim Centrum Onkologii. W ramach Białej Soboty przez cały dzień kobiety w wieku 25-59 lat będą mogły wykonać cytologię profilaktyczną. Badanie piersi będą dostępne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 2 lat.
Dorota Ołowska z Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi powiedziała w Polskim Radiu 24, że mimo postępu technologicznego, rak piersi nadal zbiera śmiertelne żniwo. W latach 70. umierało 1900 kobiet na 4 tysiące zachorowań. W 2010 roku na raka piersi zmarło 1700 kobiet na 3 tysiące zachorowań. "Problem jest zarówno w tym, że kobiety się nie badają, jak i w jakości tych badań. Stąd powstał ten populacyjny program wczesnego wykrywania raka szyjki macicy i raka piersi" - przekonywała Dorota Ołowska.
W trakcie Białej Soboty każdy będzie mógł zasięgnąć porady specjalisty. Wszystkie poradnie - onkologiczne, cytologiczne, mammograficzne - będą dostępne przez cały dzień. Z badań będą mogły skorzystać osoby ubezpieczone.
W programie Białej Soboty znalazły się również porady w zakresie profilaktyki raka jelita grubego, zaprzestania palenia tytoniu, w tym zapisy do poradni pomocy palącym. Pacjenci będą mogli skorzystać również z porady w zakresie profilaktyki nowotworów układu moczowego czy pomiaru ciśnienia tętniczego.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEpBGzUy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)