Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biało-czerwona flaga z biegaczy podczas Biegu Niepodległości

0
Podziel się:
bEsfKqPp

Dwanaście tysięcy biegaczy utworzy ogromną biało-czerwoną flagę podczas Biegu Niepodległości. Amatorzy biegania uczczą w ten sposób jedenastego listopada Święto Niepodległości.
Stołeczny bieg jest niezwykle popularny. Marcin Kuriata z Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mówi, że lista zawodników została zamknięta z powodu braku miejsc już po nieco ponad trzydziestu godzinach. - I całe szczęście, bo sport to zdrowie. Ruch i atrakcyjność fizyczna ludzi pociąga i oni na tym korzystają - cieszy się organizator zawodów.
Organizator biegu dodaje, że Polacy ogólnie zaczęli się więcej ruszać. - Widać to chociażby po tym, że obiekty sportowe są często odwiedzane. Coraz więcej osób jeździ na rolkach, przychodzą na basen, na łyżwy, grają w tenisa. Jest bardzo wiele aktywności, które są dla młodzieży trendy i to jest fajne - mówi Marcin Kuriata.
W przeddzień zawodów zorganizowane zostaną dla zawodników specjalne wykłady z dietetykiem i fizjologiem. Będą oni tłumaczyć jak należy odpowiednio przygotować się na dzień startu.
Trener Jarosław Żórawski podkreśla jednak, że solidne przygotowania do biegu powinny trwać już od dłuższego czasu. - Najważniejsze jest to, żeby do biegania podejść świadomie. Nie wychodzimy na pierwszy trening i od razu biegniemy dziesięć kilometrów. Na początek można trochę potruchtać, przejść, tak aby organizm codziennie miał większe obciążenia. Dzięki temu dochodzimy później do biegu - radzi trener.
Trasa Biegu Niepodległości ma długość 10-ciu kilometrów. Zawodnicy przebiegną przez centrum stolicy alejami Niepodległości i Jana Pawła II.

IAR

bEsfKqPS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)