Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś-parlament o Euronest

0
Podziel się

Białoruski parlament zamierza ignorować stanowisko Euronestu, czyli zgromadzenia parlamentarzystów krajów Partnerstwa Wschodniego. Mińska rządowa agencja prasowa "Biełta" poinformowała, że prezydia obu izb białoruskiego parlamentu przyjęły wspólne oświadczenie w związku z inauguracją 3 maja w Brukseli działalności Euronestu bez udziału Białorusi.

bEgMecOJ

Według białoruskich deputowanych, stworzony w ten sposób Euronest "faktycznie zamienia się w instrument nacisku politycznego, co nie odpowiada deklarowanym celom współpracy". W związku z tym Zgromadzenie Narodowe Białorusi "uważa, że nie jest zobowiązane uwzględniać lub przyjmować do wiadomości jego stanowiska". Jednocześnie białoruski parlament "zachowuje otwartość do dialogu" pod warunkiem, że "będzie on miał konstruktywny charakter i i będzie budowany na wzajemnym poszanowaniu i prawdziwie partnerskich podstawach".
Euronest jest rozwinięciem idei Partnerstwa Wschodniego i uzupełnieniem jej o współpracę parlamentarną.
Na spotkanie inauguracyjne Euronestu nie zaproszono przedstawicieli parlamentu Białorusi, gdyż Zachód uważa, że został on wybrany w niedemokratycznych wyborach.

bEgMecPm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)