Notowania

wiadomości
19.10.2011 19:39

Białoruś - "Mów Prawdę - bez rejestracjii

Białoruskie opozycyjne stowarzyszenie społeczne "Mów Prawdę", na czele którego stoi Uładzimir Niaklajeu, były kandydat na prezydenta, nadal pozostanie niezarejestrowane. To wynik decyzji Sądu Najwyższego Białorusi, który nie dopatrzył się naruszenia prawa w decyzji Ministerstwa Sprawiedliwości o odmowie rejestracji tej organizacji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Stowarzyszenie "Mów Prawdę" nie zarejestrowano, gdyż w dokumentach potrzebnych do rejestracji była pomyłka w dacie urodzin właściciela pomieszczeń, gdzie miała znajdować się siedziba organizacji. Uładzimir Niaklajeu uważa, że odmowa rejestracji świadczy o stronniczości i zapowiada, że ponownie będzie starał się o rejestrację stowarzyszenia. "Procedura wymaga zorganizowania ponownego zebrania organizacyjnego, co też zrobimy. Potem ponownie złożymy dokumenty. To strata czasu, ale cóż mamy robić" - mówi Niaklajeu.
Stowarzyszenie "Mów Prawdę" rozpoczęło działalność w lutym ubiegłego roku. Między innymi w oparciu o jego struktury Niaklajeu prowadził swoją kampanię prezydencką.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz