Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś - nowoczesne centrum sportowe

0
Podziel się

W Mińsku uroczyście otwarto kompleks sportowy "Mińsk - Arena". Zdaniem miejscowych ekspertów, to jedna z najnowocześniejszych hal sportowych w Europie, w której za cztery lata odbędą się finały mistrzostw świata w hokeju. W ceremonii otwarcia uczestniczył prezydent Aleksander Łukaszenka.

bEgdoMiJ

Budowa kompleksu hal treningowych, lodowiska i zaplecza odnowy biologicznej zajęła Białorusinom kilka lat. Obiekt z niebieskiego szkła usytuowany na obrzeżach Mińska został tak zaprojektowany, że można w nim organizować zawody sportowe, najwyższej rangi międzynarodowej, w ponad 30 dyscyplinach.

"Mi
ńsk
- Arena zapewni Bia
łorusi pozycję europejskiej potęgi sportowej
" -
podkreślał podczas ceremonii otwarcia prezydent Aleksander Łukaszenka. Prezydent przypomniał, że w ciągu ostatnich 10 lat na Białorusi wybudowano ponad 20 nowoczesnych hal sportowych, basenów i krytych lodowisk.

Inwestycje sportowe Łukaszenki krytykują niezależni ekonomiści i opozycja. Ich zdaniem, państwo zaciąga kredyty i zamiast rozbudowywać infrastrukturę i modernizować przedsiębiorstwa, daje ludziom "igrzyska".

bEgdoMjm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)