Notowania

opinia
19.12.2010 17:30

Białoruś - opinie wyborców

Mieszkańcy Białorusi są podzieleni w swoich opiniach na temat przebiegu dzisiejszych wyborów prezydenckich w tym kraju. Starsze pokolenie zwraca uwagę na ich spokojny przebieg. Młodzi ludzi mówią o wyborczych fałszerstwach. Niezależne i opozycyjne organizacje monitorujące przebieg wyborów informują o kilkuset przypadkach złamania ordynacji wyborczej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tych, którzy dziś przyszli głosować do lokalu wyborczego na ulicy Kalinina w Mińsku, można podzielić na przeciwników i zwolenników rządów Aleksandra Łukaszenki. Przeciwnicy mówią o nieuczciwościach członków komisji i chcą zmiany władzy. Zwolennicy obecnych rządów mówią, że w ich kraju nie ma konfliktów, a poziom życia wzrasta.
Lokale wyborcze na Białorusi zostaną zamknięte o godzinie 20.00 według czasu obowiązującego w Mińsku, czyli o naszej 19.00.
Białoruska opozycja, która jest przekonana, że wybory zostaną sfałszowane, apeluje do swoich zwolenników, aby przyszli na Plac Październikowy w centrum stolicy. W ich opinii tam będzie można poznać prawdziwe zdanie wyborców na temat kandydatów do urzędu prezydenta.

Tagi: opinia, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz