Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
białoruś
12.07.2010 15:00

Białoruś - zamknięte śledztwo działaczki ZPB

Białoruskie władze stwierdziły, że działaczka nieuznawanego Związku Polaków Teresa Sobol nie popełniła przestępstwa i zamknęły trwające od prawie 8 miesięcy śledztwo. Kobieta była oskarżona o nadużycie stanowiska dyrektora Domu Polskiego w Iwieńcu i przyjęcie niezgodnie z prawem zapomogi w wysokości 600 tysięcy rubli.

Podziel się
Dodaj komentarz

Śledztwo już raz było umorzone z powodu przedawnienia. Jednak kilka tygodni temu zostało wznowione. Teresa Sobol twierdziła, że ma to związek z jej działalnością na rzecz nieuznawanego przez władze Związku Polaków na Białorusi i jest jednym z elementów represji. Dziś niespodziewanie poinformowano działaczkę ZPB, że wycofano wobec niej wszystkie zarzuty.

Niezależne białoruskie media przypominają, że od 5 lat trwa konflikt między Polską a Białorusią związany z łamaniem praw polskiej mniejszości przez białoruskie władze. Również działacze nieuznawanego Związku Polaków na Białorusi twierdzą, że są poddawani represjom oraz że utrudnia się im nauczanie języka polskiego i kultywowanie narodowych tradycji.

Tagi: białoruś, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz