Notowania

wiadomości
30.10.2011 17:01

Białoruś bez zmiany czasu opinie

Białoruś, wzorem Rosji, nie zmieniła w tym roku czasu na zimowy. Niektórzy Białorusini krytykują decyzję rządu, uważając, że w ten sposób jeszcze bardziej oddalili się od Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do zmiany czasu na zimowy między Białorusią a Polska i większością krajów europejskich istniała godzina różnicy w czasie. Kiedy w Polsce była godzina 11 - na Białorusi wybijało południe. Teraz różnica w czasie wynosi już dwie godziny.
"Trudno będzie się przyzwyczaić, gdy z pobliskim Białymstokiem, położonym zaledwie 70 kilometrów od nas, będzie dwugodzinna róznica w czasie. To niepoważne" - mówi mieszkaniec Grodna, miasta położonego blisko polskiej granicy. Teraz, jak twierdzi, aby przybliżyć się do Europy, trzeba będzie zaczekać kilka miesięcy - do czasu, aż Polska powróci do czasu letniego i wtedy znowu między obu krajami będzie tylko godzinna różnica w czasie.
Są jednak także tacy, którzy chwalą decyzje władz o nieprzestawianiu wskazówek w zegarkach. Przedsiębiorcy argumentują, że dla nich wydłuża się liczba godzin "jasnych" w trakcie dnia pracy.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz