Notowania

białoruś
19.12.2010 08:11

Białoruś: zapowiedź manifestacji

Białoruska opozycja wezwała swoich zwolenników, aby dziś po wyborach prezydenckich zebrali się na Placu Październikowym w Mińsku w proteście przeciwko fałszerstwom wyborczym.

Podziel się
Dodaj komentarz

W opinii ekspertów przeszkodzić w zorganizowaniu dużej demonstracji może zła pogoda. W Mińsku panują 10-stopniowe mrozy. Ponadto na Placu Październikowym powstało ogromne lodowisko. Białoruska milicja może też prewencyjne zatrzymywać liderów opozycji, wówczas nie będzie komu zorganizować demonstracji. Już teraz kilku mniej znanych działaczy opozycji zostało zatrzymanych.
Anatolij Lebiedźka, lider Zjednoczonej Partii Obywatelskiej powiedział Polskiemu Radiu, że to ile osób weźmie udział w demonstracji będzie zależało od ich wewnętrznego nastawienia. "Kiedy ludzie poczują niesprawiedliwość, wtedy na pewno przyjdą" - mówi Lebiedźka. Również Aleksander Milinkiewicz, lider ruchu "O Wolność" uważa, że to od nastroju ludzi będzie zależało czy pójdą demonstrować. "Najważniejsza jest wiara. Jeśli człowiek nie wierzy, że może zmienić sytuację, to nie zwycięży" - mówi Milinkiewicz.

Tagi: białoruś, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz