Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruskie MSZ wysoko ocenia projekt Wschodniego Partnerstwa

0
Podziel się

Minister spraw zagranicznych Bia

bEjcFZVN

łorusi Siergiej Martynow wysoko ocenił projekt Wschodniego Partnerstwa przygotowany przez Unię Europejską. Polityk zaznaczył jednak, że jego kraj nie rozważa w najbliższej perspektywie ubiegania się o członkostwo w Unii.

W wywiadzie dla pierwszego programu państwowej telewizji Martynow podkreślił, że Białoruś nie prosi Wspólnoty o pomoc, lecz jedynie zgłasza chęć współpracy w tych dziedzinach, które są w kręgu zainteresowań zarówno Mińska, jak i Brukseli.

Szef białoruskiej dyplomacji poinformował, że współpraca Białorusi z Unią Europejską weszła w nowy wymiar. Zdaniem Siergieja Martynowa, stosunki Mińska z Brukselą charakteryzuje pragmatyzm i wzajemny szacunek. Minister wskazał na współpracę w zakresie ochrony granic, walki z przestępczością zorganizowaną, ochrony środowiska i bezpieczeństwa energetycznego.

bEjcFZVP

Białoruski dyplomata uważa, że wkrótce zostaną również osiągnięte porozumienia związane z wymianą handlową, tranzytem, odprawami celnymi i ruchem bezwizowym.

Siergiej Martynow ujawnił, że w ramach Wschodniego Partnerstwa rozważana jest możliwość budowy autostrady łączącej Bałtyk z Morzem Czarnym. Szef białoruskiej dyplomacji przyznał, że jego kraj oczekuje zaproszenia do udziału w unijnym szczycie poświęconym wschodniej polityce Unii Europejskiej.

bEjcFZWq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)