Bieg na orientacje - mistrzostwa swiata: Polacy daleko na srednim dystansie; rewelacyjna Simone Niggli

0

bieg na orientację - mistrzostwa świata - Finlandia - Vuokatti - Niggli - Faron - Nowikow - Gueorgiou - Wensław

Szwajcarka Simone Niggli wywalczyła komplet złotych medali konkurencji indywidualnych mistrzostw świata w biegu na orientację, które odbywają się w Vuokatti w środkowej Finlandii.

Niggli, która wygrała już sprint i rywalizację na długiej trasie, w piątek była najlepsza na średnim dystansie. Trasę o długości 5060 m z przewyższeniem 195 m pokonała w 35:25 min. i o 1:45 min. wyprzedziła Tove Alexandersson ze Szwecji; brązowy medal dla Merji Ratanen z Finlandii. Jedyna Polka, która wywalczyła prawo startu na tym dystansie, Paulina Faron, zajęła 34. miejsce z wynikiem 47:24 min.

Wśród mężczyzn najlepszy był Leonid Nowikow z Rosji, który 6310 m z przewyższeniem 245 m pokonał w 37:45 m. Zaledwie 9 sek. stracił do niego Thierry Gueorgiou z Francji, wywalczył mistrzostwo świata na długiej trasie. Brązowy medal dla Gustava Bergmana ze Szwecji. Jedyny Polak, startujący na tym dystansie, Mateusz Wensław zajął 41. miejsce z czasem 48:24 min.

W sobotę, w ostatnim dniu mistrzostw, zostaną rozegrane sztafety.