Biegi narciarskie - MŚJ: złoto Niepriajewej na 5 km klasykiem; Polki daleko

0

biegi narciarskie - mistrzostwa świata juniorów - Val di Fiemme - 5 km stylem klasycznym kobiet - Niepriajewa - Łętocha - Bielecka - Trzaska

Natalia Niepriajewa z Rosji została mistrzynią świata juniorek w biegu na 5 km stylem klasycznym. We włoskim Val di Fiemme srebrny medal wywalczyła Sofia Hendriksson ze Szwecji, która straciła 2.7 sekundy, a brąz inna rosyjska biegaczka, Anastazja Siedowa (strata 13.6 sek.).
Polki zajęły odległe lokaty: Urszula Łętocha była 48. (strata 1:49.9), Dominika Bielecka - 59. (starta 2:14.9), a Karolina Trzaska - 64. (strata 2:43.2).
To pierwszy medal Niepriajewej w Val di Fiemme, po czwartym miejscu w sprincie i piątej pozycji w biegu łączonym 2x5 km. W poniedziałek, w ostatnim dniu mistrzostw odbędzie się sztafeta 4x3,3 km.