Notowania

bogdan klich
20.11.2008 16:23

Bogdan Klich jest zadowolony z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

Minister obrony narodowej jest zadowolony z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że znowelizowana ustawa o wywiadzie i kontrwywiadzie jest zgodna z ustawą zasadniczą. Wniosek o zbadanie ustawy złożył prezydent, twierdząc że część przepisów jest niezgodna z Konstytucją.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef MON powiedział, że orzeczenie Trybunału jest korzystne dla samych zainteresowanych, czyli obecnych i przyszłych pracowników tych służb. Bogdan Klich jest przekonany, że wczorajszy wyrok Trybunału skończy wreszcie "szarpanie służb". Jego zdaniem, do tej pory tak było i często wywiad i kontrwywiad wojskowy były wykorzystywane do rozgrywek politycznych.

Prezydent złożył skargę na znowelizowaną ustawę, ponieważ uważał, iż niektóre przepisy działają wstecz i tworzą dwie grupy byłych żołnierzy Wojskowych Służb Informacyjnych - tych, których komisja weryfikacyjna zdążyła sprawdzić i tych, którzy nie doczekali się na weryfikację.

Komisja zakończyła prace 30 czerwca i nie zdążyła sprawdzić oświadczeń ponad siedmiuset byłych oficerów WSI. Dlatego też MON przygotował nowelizację ustawy. Dzięki nowym przepisom ci z niezweryfikowanych, którzy chcą pracować w nowych służbach, mają do tego otwartą drogę.

Tagi: bogdan klich, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz