Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bogdan Klich: Polsce przypadnie wysokie stanowisko w NATO

0
Podziel się

Jedno z najwyższych strategicznych stanowisk w NATO przypadnie Polsce. Minister obrony Bogdan Klich potwierdził nasze informacje. Na spotkaniu szefów resortów obrony Sojuszu w Brukseli zapadła decyzja, że polski generał zostanie zastępcą szefa Sojuszniczego Dowództwa Transformacji w Norfolk w stanie Wirginia. "Co prawda, rotacyjnie, na przemian z Włochem, ale to jest najwyższe stanowisko dowódcze w strukturach NATO-wskich, jakie Polska do tej pory posiadała" - dodał minister.  

bEgRhcBh

Bogdan Klich zapowiedział konsultacje z prezydentem w sprawie obsady tego stanowiska. "To musi być generał, który ma doskonałe doświadczenie międzynarodowe, pełną wiedzę o tym, jak funkcjonuje NATO, i musi mieć 4 gwiazdki. Musimy się wspólnie z panem prezydentem zastanowić nad tym, kto byłby właściwą osobą do obsadzenia tego najwyższego stanowiska przypadającego Polsce w strukturach NATO-wskich" - dodał minister.

Najwyższym rangą wojskowym w Polsce jest szef Sztabu generał Franciszek Gągor, ale on - jak mówi minister Klich - nie jest brany pod uwagę. "Generała Gągora nie oddam do NATO. Jest znakomitym szefem Sztabu i nieprzypadkowo został wybrany na kolejną kadencję, żeby emigrował z Polski" - podkreślił minister.

Sojusznicze Dowództwo Transformacji w Norfolk zajmuje się szkoleniem, przygotowaniem do misji i reformą obronności. Jest to jedno z dwóch strategicznych dowództw Sojuszu.

bEgRhcBK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)