Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bollywood - prezent z Wieliczki

0
Podziel się:

Król indyjskiego Bollywoodu Amitabh Bachchan otrzymał figurkę hinduistycznego bóstwa Ganeśi wykonaną w podkrakowskiej Wieliczce. Solna figurka została wręczona w Bombaju wybitnemu aktorowi przez ambasadora Polski w Indiach prof. Piotra Kłodkowskiego.

Amitabh Bachchan miał być w kwietniu głównym gościem międzynarodowego festiwalu kina niezależnego "Off Plus Camera 2010" w Krakowie. Chmura pyłu wulkanicznego, która sparaliżowała komunikację lotniczą, uniemożliwiła aktorowi przyjazd do Krakowa. To właśnie w czasie krakowskiego Festiwalu Bachchan miał otrzymać solną figurkę hinduistycznego bóstwa pomyślności wykonaną przez artystów z Wieliczki.

Po dwóch miesiącach figurka trafiła do adresata. Przekazanie solnego Ganeśi odbyło się podczas spotkania polskich dyplomatów z aktorem w jego domu w Bombaju. Prezent z Polski został ciepło przyjęty przez artystę, a także przez indyjskie media, które w dodatkach poświęconych sztuce filmowej opowiedziały o przekazaniu rzeźby z soli Bachchanowi, a także o samej Wieliczce. Amitabh Bachchan od czterech dziesięcioleci uważany jest za najpopularniejszego aktora filmowego nie tylko w Indiach, ale i na świecie.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)