Notowania

bruksela
02.01.2009 12:37

Bruksela: kończy się 31. Europejskie Spotkanie Młodych

W Brukseli kończy się 31. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez ekumeniczną wspólnotę braci z Taize. Przez pięć dni 40 tysięcy młodych katolików, protestantów i prawosławnych z całej Europy i innych kontynentów modliło się razem, poznawało i dyskutowało na temat wiary, wartości w Europie czy kryzysu ekonomicznego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polacy byli najliczniejszą grupą narodowościową w stolicy Belgii. Z różnych stron Polski do Brukseli przyjechało 9 tysięcy młodych ludzi. Podczas pożegnalnej modlitwy przeor wspólnoty Taize brat Alois zaapelował do młodych, by byli znakiem zaufania, pokoju i pojednania w swoich środowiskach. Wspólnota z Taizé zadeklarowała też, że wydrukuje w Chinach milion egzemplarzy Biblii w odpowiedzi na potrzeby chińskich chrześcijan.

W Brukseli brat Alois ogłosił, że kolejne 32. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Poznaniu od 28 grudnia 2009 roku do 1 stycznia 2010. Wiadomość z radością przyjął metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki, który specjalnie przybył do Brukseli. Informacja uradowała także pół tysiąca obecnych w Brukseli poznaniaków. Po południu młodzi opuszczą Belgię i wyruszą do swoich krajów, ale zapewniają, że spotkają się za rok w Poznaniu.

Polska będzie już po raz czwarty organizatorem Europejskiego Spotkania Młodych. Dwukrotnie młodzież Europy gościł Wrocław - w latach 1989 i 1995, a raz Warszawa - w 1999 roku.

Tagi: bruksela, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz