Notowania

wielka brytania
20.12.2008 14:19

Brytyjski pomysł na kryzys: Sklepy całodobowe

Największe sieci handlowe od niedzieli do wigilii będą czynne przez całą dobę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Odczuwające skutki kryzysu finansowego największe sieci brytyjskich sklepów od niedzieli do Wigilii Bożego Narodzenia będą czynne przez całą dobę.

Handlowcy chcą w ten sposób odzyskać chociaż część klientów, którzy zdecydowali się na _ oszczędne Święta _.

Przez całą dobę czynnych będzie przeszło siedemset dużych magazynów i galerii handlowych. Kolejnych pięćset czynnych będzie do północy. Niektóre - ryzykując kary - będą w niedzielę otwarte dłużej niż zezwalają przepisy.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Woolworths nie znalazł kupca. Zniknie z rynku ]( http://news.money.pl/artykul/woolworths;nie;znalazl;kupca;zniknie;z;rynku,56,0,409400.html )
* [ Szok na Wyspach. Funt zrównał się z euro ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/szok;na;wyspach;funt;zrownal;sie;z;euro,50,0,407858.html )
* [ Wielkie zwalnianie w Wielkiej Brytanii ]( http://manager.money.pl/news/artykul/wielkie;zwalnianie;w;wielkiej;brytanii,222,0,404958.html )
* **[ Zobacz serwis specjalny Money.pl: Kryzys 2008 ]( http://www.money.pl/kryzys )**

W zgodnej opinii ekspertów ostatni przedświąteczny weekend zadecyduje o losie wielu sieci handlowych. W mijającym tygodniu w brytyjskich sklepach było o 11 procent mniej klientów niż w ubiegłym roku. Nie na wiele zdały się nad wyraz atrakcyjne wyprzedaże.

Sytuacji sprzedawców nie poprawiły też tysiące klientów z kontynentu, które zjechały do Londynu, by skorzystać z niskiego kursu funta względem euro.

Sklepy liczą na handlowy boom. Zobacz reportaż telewizji ITN:

Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz