Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Były kapitan drużyny poznańskiego Lecha Piotr R. zatrzymany pod zarzutem korupcji

0
Podziel się

Piłkarza oraz pochodzącego z Poznania działacza piłkarskiego Przemysława E. zatrzymali dziś rano funkcjonariusze wrocławskiej policji. Zatrzymanie odbyło się na zlecenie Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Naczelnik biura do spraw przestępczości zorganizowanej tej prokuratury Edward Zalewski nie chciał mówić o szczegółach.

bEgHlIlN

"Funkcjonariusze wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej policji we Wrocławiu zatrzymali dwie osoby - Piotra R. i Przemysława E. w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie korupcji w piłce nożnej. Nie ujawniamy żadnych szczegółów na temat zarzutów, jedyne co mogę powiedzieć to to, że nie jest to tylko jeden zarzut" - powiedział Zalewski Radiu Merkury.

Zaskoczenia informacją o zatrzymaniu nie krył prezydent Poznania - Ryszard Grobelny. Jak zaznaczył, każda taka informacja, która dotyczy poznańskiego klubu, to jest informacja zła i zaskakująca. "Kibic do końca stara się wierzyć, że było wszystko w porządku. Szkoda, że dotyka to również Poznania. Miejmy nadzieję, że jakoś się to wyjaśni. Ale co ważniejsze - miejmy nadzieję, że polska piłka wreszcie będzie czysta, że mecze będą atrakcyjniejsze" - powiedział Ryszard Grobelny Radiu Merkury.

Z niedowierzaniem przyjął informację o zatrzymaniu Piotra R. - dyrektor sportowy Lecha Marek Pogorzelczyk. Jego zdaniem, trzeba poczekać na oficjalne stanowisko prokuratury, wówczas zarząd podejmie stosowne decyzje. Na razie nie wiadomo, czy te informacje mają potwierdzenie w faktach - tłumaczył Pogorzelczyk.

bEgHlIlP

Piotr R. większość swojej kariery sportowej spędził w Lechu. W polskiej lidze strzelił 108 bramek. Kilka tygodni temu zarzuty postawiono innemu byłemu piłkarzowi poznańskiego Lecha Zbigniewowi W.

bEgHlImq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)