Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Całkowita zgodność poglądów w sprawie "tarczy"

0
Podziel się:

Premierzy Polski i Czech podczas spotkania w Warszawie poruszyli między innymi kwestie tarczy antyrakietowej oraz eurokonstytucji. Podczas wspólnej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński i Mirek Topolanek zapewnili o całkowitej zgodności poglądów, dotyczących spraw obu krajów.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że podczas szczerej, choć krótkiej rozmowy, poruszono również kwestie gospodarcze, oraz sprawy związane z historią Polski i Czech.
Szef polskiego rządu powiedział, że dzieli z premierem Topolankiem przekonanie o konieczności podjęcia ważnych decyzji, dotyczących bezpieczeństwa obu krajów. Wyjaśnił, że chodzi o sprawę budowy amerykańskiej tarczy antyrakietowej na terytorium obu krajów. Jarosław Kaczyński zastrzegł przy tym, że twierdzenie, iż tarcza ma zmienić układ sił w Europie, to nieporozumienie.
Polski premier podkreślił potrzebę pozytywnych inicjatyw w sprawie Traktatu Europejskiego. Jarosław Kaczyński zaznaczył, że zarówno Polska, jak i Czechy, powinny odegrać ważną rolę w tym względzie.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)