Notowania

wiadomości
03.04.2013 15:30

CBOS-sondaż-rynek pracy

Podziel się
Dodaj komentarz

Polacy coraz gorzej oceniają sytuację na krajowym rynku pracy. W sondażu przeprowadzonym przez Centrum Badania Opinii Społecznej aż 84% respondentów wypowiedziało się na ten temat negatywnie - to o 10 punktów procentowych więcej niż rok temu. Jedna trzecia badanych uznała, że sytuacja na rynku pracy jest bardzo zła. Przeciwnego zdania byli nieliczni, bo zaledwie 2%. Co dziesiąty badany określa sytuację na rynku pracy w Polsce jako ani dobrą, ani złą.
We wszystkich analizowanych grupach społeczno-demograficznych przeważają opinie negatywne, przy czym niezadowolenie najczęściej wyrażają renciści (92% opinii negatywnych), osoby biorące udział w praktykach religijnych kilka razy w tygodniu (91%), bezrobotni (90%), badani w wieku od 55 do 64 lat (90%), robotnicy niewykwalifikowani (90%) oraz respondenci o miesięcznych dochodach per capita nie wyższych niż 1000 zł (90%).
W porównaniu z badaniem ubiegłorocznym przewidywania dotyczące rozwoju sytuacji na rynku pracy w Polsce w ciągu najbliższego roku również się pogorszyły. Prawie połowa badanych przewiduje, że sytuacja w tym zakresie zmieni się na gorsze, w tym jedna dziesiąta spodziewa się radykalnego pogorszenia.
Badanie przeprowadzono w dniach 7 - 13 marca 2013 roku na liczącej 1060 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz