Notowania

globalne ocieplenie
30.11.2008 20:48

Ceglicki: Globalne ocieplenie jest już widocznym zjawiskiem

Jutro w Poznaniu rozpoczyna się Międzynarodowa Konferencja Klimatyczna COP 14. Podczas dwóch tygodni obrad, delegacje z ponad 190 krajów świata będą debatować nad sposobami ograniczenia tempa zmian klimatu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Robert Ceglicki z Polskiej Zielonej Sieci mówi, że globalne ocieplenie jest już widocznym zjawiskiem, które można zauważyć na przykład obserwując pogodę. Nawet w Polsce można zauważyć trąby powietrzne, potężne gradobicia, czy wichury.

Ceglicki dodaje, że efekt cieplarniany zagraża istnieniu kilku krajów, na przykład wyspiarzom z Malediwów. Kraj ten może zniknąć pod powierzchnią oceanu.

Zdaniem Robert Ceglickiego z Polskiej Zielonej Sieci zmiany klimatyczne dotkną wszystkie kraje, ale w pierwszej kolejności państwa najbiedniejsze.

COP-14 to jedna z największych konferencji, jakie kiedykolwiek odbywały się w Polsce. Zorganizowano ją na powierzchni 42 tysięcy metrów kwadratowych. Obsługiwać będzie ją ponad pięciuset wolontariuszy, pięćset osób obsługi technicznej i ponad ośmiuset dziennikarzy. Delegaci będą obradować w dwóch salach plenarnych mogących pomieścić ponad dwa i pół tysiąca osób. Organizowana przez Narody Zjednoczone konferencja jest największą tego typu imprezą na świecie.

Weźmie w niej udział około ośmiu tysięcy osób z większości państw świata. Koszt konferencji to 90 milionów złotych. COP-14 odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tagi: globalne ocieplenie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz