Trwa ładowanie...
bDIyNZzF

Notowania

Globalne Ocieplenie – Wszystkie wiadomości

215
17.02.2021 15:59

PIS
 / 
Globalne ocieplenie nie istnieje? Zaskakująca odpowiedź ministra

Czy istnieje coś takiego jak globalne ocieplenie? - Na pewno zmiany klimatu jakieś są, pytanie co je powoduje. Czy powoduje je człowiek, czy to zmiany naturalne. W tej kwestii jest wiele dyskusji - powiedział w programie "Newsroom" wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. - Nie jestem specjalistą od tej materii, co nie przysłania nam kwestii, że chcemy mieć czystsze powietrze, chcemy likwidować kopciuchy, chcemy, by transport w miastach był jak najbardziej zbiorowy. Pamiętajmy też o zdrowym rozsądku, bo polityka energetyczna najbardziej uderzy w wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli prawica chce przegrać wybory, to będzie realizowała scenariusz polityki mainstreamu Unii Europejskiej - dodał

59
04.12.2020 15:33

KLIMAT
 / 
Unijne porozumienie klimatyczne. Część państw oczekuje większych pieniędzy

Unia Europejska chce zaostrzyć plan zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do 2030 roku - podaje Reuters. Nowy projekt oznacza kolejny konflikt w łonie UE, bowiem część krajów członkowskich (w tym Polska) domaga się większych środków na realizację celu. Projekt zmian unijni dyplomaci mają przedstawić na najbliższym szczycie.

05.07.2020 12:50

ZMIANA KLIMATU
 / 
Zmiana klimatu staje się faktem. Oto skutki

Jakie są skutki zmiany klimatu? Przede wszystkim częstsze burze, wichury i susze oraz inne gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Pośrednio zaś przekłada się to na gigantyczne straty finansowe.

04.07.2020 19:58

GLOBALNE OCIEPLENIE
 / 
Globalne ocieplenie może słono kosztować. Oto konsekwencje

Globalne ocieplenie może mieć wiele fatalnych skutków dla świata. Znikanie gatunków zwierząt i roślin to jedno, ale globalne ocieplenie to również konsekwencje dla gospodarki wielu krajów świata.

129
02.06.2020 16:28

RETENCJA
 / 
"Moja Woda". Rząd bierze przykład z samorządów i startuje z nowym programem

Kto będzie chciał zbudować przy domu instalację zatrzymującą deszczówkę, może dostać od rządu 5 tys. zł dofinansowania. Ministerstwo Klimatu zapowiedziało nowy program, który ma to umożliwić. To rozwiązanie, które w niektórych samorządach jest już dobrze znane.

bDIyNZzH
221
24.09.2019 14:03

ZMIANY KLIMATU
 / 
Szczyt klimatyczny. Węglowa Polska nie należy do wyjątków. Razem z nami gospodarcze potęgi

Szwedzka 16-latka Greta Thunberg twierdzi, że zabrano jej marzenia i dzieciństwo i protestuje na szczycie klimatycznym. Szczególnie nienawidzić musi Polski, bo nasza energia bierze się głównie z węgla. Na czarnej liście ma też pewnie Chiny, Rosję, Australię, Ukrainę i USA.

58
20.09.2019 7:56

MŁODZIEŻOWY STRAJK KLIMATYCZNY
 / 
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Czego domagają się młodzi?

Już w piątek uczniowie w ponad 60 polskich miastach wyjdą na ulicę, aby zamanifestować swoje niezadowolenie z postępujących zmian klimatycznych. Zapoznaj się z postulatami Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

108
20.09.2019 6:45

MŁODZIEŻOWY STRAJK KLIMATYCZNY
 / 
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Młodzi będą protestować

W ramach Międzynarodowego Strajku Klimatycznego, w ponad 60 polskich miastach młodzi wyjdą dzisiaj na ulicę, aby zamanifestować swoje niezadowolenie brakiem działań polityków ws. globalnego ocieplenia. Swoim działaniem chcą zwrócić uwagę na ten problem.

3
28.06.2019 15:06

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Prezes WWF. "Mamy jeszcze czas aby powstrzymać katastrofę ekologiczną"

- Mimo alarmistycznych raportów, uważam, że jest jeszcze czas na ratowanie naszej planety. - powiedział w programie "Biznes Mówi", Mirosław Proppe, prezes WWF Polska. Proppe dodał, że Unia Europejska jest dziś największym światowym graczem, który mówi o potrzebie zmiany modelu gospodarki i konsumpcji, która ograniczy światową emisję gazów cieplarnianych.

bDIyNZzN
141
28.06.2019 12:17

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Prezes WWF do Morawieckiego. "Myśląc o rozwoju, musimy myśleć o ekologii"

- Jeśli ktoś mówi, że chce dbać o bezpieczeństwo obywateli i rozwój gospodarki, to musi też powiedzieć, że zmieni sposób w jaki działamy w zakresie ochrony środowiska" - powiedział w programie "Biznes Mówi" Mirosław Proppe, prezes WWF Polska. - Bo jeśli chcemy żyć i rozwijać się przez kolejne 10, 20 czy 30 lat, to musimy ograniczyć wzrost temperatur, który będzie miał negatywny skutek dla naszej gospodarki. Proppe skrytykował Polskę za to, że nie zgodziła się na zapisanie daty 2050 w celach klimatycznych Unii Europejskiej.

18
27.06.2019 18:06

GLOBALNE OCIEPLENIE
 / 
Unijne porozumienie klimatyczne. Polska może zmienić decyzję i je poprzeć

To się nazywa wolta. Polska, która odegrała kluczową rolę w zablokowaniu przyjęcia unijnego porozumienia o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych, "prawdopodobnie" poprze je do końca roku. W zamian oczekuje gigantycznych pieniędzy.

37
26.06.2019 15:56

GIEŁDA
 / 
Energetyka ostro w górę na giełdzie. Blokada unijnych pomysłów przyjęta z entuzjazmem

Zgromadzona przez Polskę koalicja krajów zablokowała dążenie Unii do tzw. neutralności klimatycznej. To byłoby wielkie zagrożenie dla polskiej gospodarki, a właśnie oddawane wielkie bloki węglowe trzeba by było wyburzać.

1
23.05.2019 17:36

EKOLOGIA
 / 
Jakich inwestycji nie sfinansuje BNP Paribas? Prezes banku odpowiada

- Powiem bardzo otwarcie, nie finansujemy energii produkowanej z węgla, nie damy kredytu na budowę nowej kopalni albo bloku na węgiel - zadeklarował w programi "Biznes Mówi" Przemysław Gdański, prezes banku BNP Paribas. - Coraz bardziej chcemy wchodzić w finansowanie energii odnawialnej - dodał Gdański. Według prezesa BNP Paribas, zagrożenia związane z degradacją środowiska, ociepleniem klimatu, to są największe wyzwania z jakim zmaga się świat. - Jeśli nie zaczniemy ich rozwiązywać, to za parę pokoleń tego świata może nie być. Musimy coś z tym zrobić - dodał Gdański.

bDIyNZzO
08.04.2019 12:59

ZMIANY KLIMATYCZNE
 / 
Wiceprezes KGHM o inwestycji w Chile. "Pytanie czy możemy to odrobić?"

"Będziemy inwestować w Polsce, jesteśmy zadowoleni z nowelizacji "podatku miedziowego. Dzięki niej przyśpieszymy nasze inwestycje w kraju. - powiedział w programia "Biznes Mówi" Paweł Gruza, wiceprezes KGHM. W programie również o trendach w tzw. "gospodarce 4.0", za którymi podąża polski gigant. Chodzi o aplikacje zarządzające kopalnią w Chile oraz autonomiczne ciężarówki. Zapraszamy na rozmowę z wiceprezesem KGHM, Pawłem Gruzą.

15
27.10.2018 18:31

ZMIANY KLIMATYCZNE
 / 
Globalne ocieplenie to nie bzdura. Polityka klimatyczna szansą dla przedsiębiorstw

Zmiany klimatu są postrzegane w Polsce najczęściej jako bzdura, którą nie warto się zajmować. Do niedawna politycy większości partii politycznych negowali, że powoduje je działalność człowieka, mimo że klimatolodzy nie mają w tej kwestii wątpliwości.

12
08.10.2018 10:28

GLOBALNE OCIEPLENIE
 / 
Globalne ocieplenie groźniejsze, niż sądzono. Wzrost temperatury o ponad 1,5 stopnia to katastrofa

Próg bezpieczeństwa wzrostu średniej temperatury na świecie to 1,5 stopnia - wynika z najnowszego raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu. Większy wzrost temperatury może mieć nieodwracalne skutki.

09.11.2015 7:19

GLOBALNE OCIEPLENIE
 / 
Bank Światowy: skrajne ubóstwo grozi kolejnym 100 mln ludzi

Bez działań na rzecz zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia, w 2030 roku może być więcej o 100 mln ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie - wynika z raportu Banku Światowego opublikowanego w niedzielę, na kilka tygodni przed paryską konferencją klimatyczną.

14.04.2015 20:56

GLOBALNE OCIEPLENIE
 / 
Ocieplenie klimatu. Holendrzy składają pozew zbiorowy przeciwko rządowi

Chcą w ten sposób zmusić władze do szybszej redukcji emisji CO2.