Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|

Najbogatszy człowiek świata zaskakuje. Takich słów nikt się nie spodziewał

34
Podziel się:

Elon Musk to obecnie najbogatszy człowiek na świecie. Ostatnio udał się na przyjęcie premier Włoch — Giorgi Meloni. Właściciel Tesli podczas swojego wystąpienia krytycznie odniósł się do skutków ocieplenia klimatu, a także migracji, tożsamości kulturowej oraz spadku dzietności we Włoszech.

Najbogatszy człowiek świata zaskakuje. Takich słów nikt się nie spodziewał
Elon Musk wypowiedział się m.in. na temat dotyczący zmian klimatu (Getty Images, Antonio Masiello)

Giorgia Meloni, czyli obecna premier Włoch co rok organizujeprzyjęcie dla swojego prawicowego ugrupowania Bracia Włosi — podaje "Bloomberg". Tym razem na jedno z takich wydarzeń dołączył Elon Musk, czyli najbogatszy człowiek na świecie.

Elon Musk, którego majątek jest obecnie szacowany na 245,1 mld dolarów, podczas swojego wystąpienia odniósł się do tematu globalnego ocieplenia. Powiedział, że obawy związane ze zmianami klimatycznymi są "nieco przesadzone" w najbliższym czasie. Musk wypowiedział się także o dzietności we Włoszech, migracji oraz tożsamości kulturowej — informuje "Bloomberg".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak odnowić starą połówkę bliźniaka? "Łut szczęścia"

Konferencja COP28. Kraje odejdą od paliw kopalnych

Tymczasem w Dubaju odbyła się konferencja klimatyczna ONZ COP28. Podczas niej delegacje państw uczestniczących przyjęły w drodze konsensusu decyzję, wzywającą do "odejścia" od paliw kopalnych. Jest to pierwsza tego typu decyzja, która wskazuje na ostateczny koniec ery ropy naftowej.

Przyjęty we środę rano dokument nie wzywa do "wycofania" paliw kopalnych, o co lobbowali przedstawiciele przeszło 100 państw, ale "odejścia od paliw kopalnych w systemach energetycznych, w sposób sprawiedliwy, uporządkowany i równy tak, aby osiągnąć zerowy poziom emisji netto do 2050 r. zgodnie z nauką" – głosi przyjęty dokument.

Wzywa również do trzykrotnego zwiększenia produkcji prądu z energii odnawialnej do 2030 r. w skali świata, przyspieszenia wysiłków na rzecz ograniczenia zużycia węgla i przyspieszenia technologii, takich jak wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla, które mogą oczyścić trudne do dekarbonizacji gałęzie przemysłu.

Jest to pierwsze wyraźne odniesienie do użycia wszystkich paliw kopalnych (węgla, ropy i gazu) w przyszłości, które zostało ujęte w tekście z COP. Celem tej decyzji jest zahamowanie globalnego ocieplenia na poziomie 1,5 st. Celsjusza — co podkreślił Sułtan Ahmed al-Dżaber, przewodniczący konferencji ONZ.

Migracja nie rozwiąże problemu dzietności - wskazuje Musk

Jakie zdanie ma Elon Musk na temat migracji? Jak wskazał Musk podczas przyjęcia premier Meloni, migracja nie wystarczy, aby przeciwdziałać kurczeniu się populacji Włoch, która w zeszłym roku osiągnęła najniższy poziom dzietności w historii - 7 urodzeń na 1000 mieszkańców. Okazuje się, że populacja Włoch skurczyła się do około 58,9 mln mieszkańców, gdyż zgonów było więcej niż urodzeń - czytamy w "Bloombergu".

Ważne jest, aby mieć dzieci. Jakkolwiek prosto to nie brzmi, jeżeli nie ma dzieci, nie będzie nowego pokolenia - podkreślał Musk podczas swojego wystąpienia.

Miliarder dodał, że poprzez migrację Włochy, ale także inne państwa mogą stracić swoją tożsamość kulturową. - Kultury mają wartość, nie chcemy, aby Włochy jako kultura zniknęły, chcemy zachować rozsądną tożsamość kulturową w przeciwnym razie nie będą one tymi krajami - powiedział Musk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
Johannes
5 miesięcy temu
Nie przypuszczałem że to facet że sporą dawką zdrowego rozsądku. Podpisuję się obiema rękami.
Alonzo
5 miesięcy temu
A może pojechał żeby sobie zakupić wyspę, najlepiej z tubylcami , sam przecież mówił że chce zostać królem .
REGAN.
5 miesięcy temu
Od kiedy to on jest najbogatszy na swiecie?
REGAN.
5 miesięcy temu
Od kiedy on jest najbogatszy na swiecie?
Bóbr
5 miesięcy temu
Przedstawiciele głosowali za odejściem od paliw kopalnych ,koniec ery ropy a na spotkanie przylecieli prywatnymi odrzutowcami zasilanymi czym ??? I to zaskoczenie....ropa!!! 😂😂 ładnie panowie dbaja o ślad weglowy
...
Następna strona