Notowania

kampania
10.05.2009 17:23

Centrolewica rozpoczęła kampanię do Parlamentu Europejskiego

"Europa to ludzie" - pod takim hasłem Porozumienie dla Przyszłości - Centrolewica rozpoczęła kampanię do Parlamentu Europejskiego. W Warszawie odbyła się konwencja wyborcza ugrupowania, którego liderem jest były minister spraw zagranicznych Dariusz Rosati. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Rosati podkreślił, że Centrolewica proponuje wyborcom wykorzystanie możliwości, jakie daje Polsce członkostwo w Unii Europejskiej. Zdaniem lidera Centrolewicy, ruch chce Unii społecznej i solidarnej. Rosati zapowiedział, że Centrolewica dołoży wszelkich starań, by Unia Europejska zwalczyła kryzys i stała się prawdziwą potęgą gospodarczą.

Celem PdP jest także integracja polityczna Unii Europejskiej, wraz ze stworzeniem wspólnej strategii zagranicznej. Liderzy ruchu zamierzają zadbać o solidarność energetyczną Wspólnoty oraz większe wsparcie dla słabiej rozwiniętych regionów państw Unii.

Dariusz Rosati przekonywał także, że bilans pięciu lat Polski w Unii Europejskiej pokazuje, iż zwolennicy wejścia do Wspólnoty mieli rację. Rosati przyznał, że Polska nie jest pierwszoplanowym graczem Unii Europejskiej, za co winę ponoszą rządy PiS i PO. Lider ugrupowania obarczył kolejne rządy winą za wciąż - jego zdaniem - niedostatecznie mocną pozycję Polski w Unii Europejskiej. Zarzucił rządowi Jarosława Kaczyńskiego skompromitowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej. Z kolei gabinet Donalda Tuska nazwał "rządem wielkiego rozczarowania", który jest nieudolny i słaby. "Zamiast premiera, który dzielił Polaków, mamy premiera, który się Polaków boi" - powiedział Dariusz Rosati.

Przywódca Centrolewicy zarzucił PO, że nie ma pomysłu na rządzenie, a jej proeuropejskość jest pozorna. "Platformie jest bliżej do PiS niż do Europy" - mówił Dariusz Rosati. Z list Porozumienia dla Przyszłości - Centrolewica startują między innymi Marek Borowski, Magdalena Środa oraz Janusz Onyszkiewicz

Tagi: kampania, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz