Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny wynajmu mieszkań podobne jak w 2012 roku

0
Podziel się
bCYrNsJh

Mieszkania - wynajem

Ceny wynajmu mieszkań są podobne jak w 2012 roku, a w niektórych miastach nawet trochę spadły - wynika z danych serwisu otodom.pl. Wyjątkiem na mapie nieruchomości jest Warszawa, gdzie ceny są zdecydowanie wyższe niż w innych regionach Polski. Jak dodaje Aleksandra Kubicka z serwisu, za wynajęcie najbardziej popularnego mieszkania, czyli 2-pokojowego w stolicy, trzeba średnio płacić 2 i pół tysiąca złotych, podczas gdy w Poznaniu 1400 złotych. Nawet w obrębie samej Warszawy widać duże różnice - w zależności od dzielnicy.
Aleksandra Kubicka dodaje, że zauważalnie spadły ceny wynajmu mieszkań 3-pokojowych, co można wiązać między innymi z większą skłonnością Polaków do oszczędzania.
Najdrożej trzypokojowe mieszkanie do wynajęcia kosztuje w Warszawie - średnio od 3 500 do 3 800 złotych, najtaniej jest w Poznaniu - 1900 złotych.
Według Aleksandry Kubickiej w najbliższych miesiącach ceny wynajmu mieszkań - głównie 2-pokojowych - w miastach akademickich wzrosną - średnio o 100 -200 złotych, co jest związane z większym zapotrzebowaniem na nie wśród studentów, niż obecnie.

Informacyjna Agencja Radiowa

bCYrNsJK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)