Notowania

chile
24.08.2010 19:33

Chile: Ratownicy dotarli do zasypanych górników

Spod ziemi zostaną wydostani dopiero za cztery miesiące.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

33 chilijskich górników, uwięzionych od blisko trzech tygodni w kopalni miedzi i złota koło miasta Copiapo, regularnie dostaje już glukozę, tabletki nawadniające oraz lekarstwa. Spod ziemi mogą zostać jednak wydostani dopiero za cztery miesiące.

Pomoc dociera do górników poprzez 700-metrową rurę, wpuszczoną w wydrążony otwór. W następnej kolejności zostanie dostarczona wysokokaloryczna żywność z dużą zawartością białka. Na podobnej diecie są kosmonauci.

ZOBACZ RELACJĘ Z MIEJSCA KATASTROFY (ANG):

Tymczasem wykopanie szybu o średnicy 66 centymetrów, przez który będzie można wyciągnąć górników na powierzchnię, potrwa nawet cztery miesiące. Zasypanych nie poinformowano, że będą musieli tak długo czekać.

Dramat rozpoczął się na początku sierpnia, kiedy runął główny chodnik wejściowy kopalni. Górnicy uciekli do schronu o powierzchni 50 metrów kwadratowych. Przeżyli dzięki zgromadzonym tam zapasom wody, tuńczyka w puszce, mleka i biszkoptów.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: chile, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz