Notowania

chiny
20.11.2008 11:40

Chiny sprzeciwiają się spotkaniom światowych przywódców z Dalajlamą

Chiński MSZ stanowczo sprzeciwia się spotkaniom zagranicznych przywódców z Dalajlamą. Rzecznik resortu w ten sposób skomentował planowane spotkanie prezydenta Francji z duchowym przywódcą Tybetańczyków. Rozmowa miałaby się odbyć na początku grudnia w Gdańsku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na razie nie wiadomo, czy chiński premier Wen Jiabaobędzie domagać się wyjaśnień od Nicolasa Sarkozy'ego podczas swojej wizyty w Paryżu. Szczyt Chin i Unii Europejskiej odbędzie się bowiem kilka dni przed obchodami 25. rocznicy przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla. Dalajlama jest jednym z zaproszonych do Gdańska gości.

Rzecznik chińskiego MSZ zasugerował, że spotkanie Sarkozy'ego z duchowym przywódcą Tybetańczyków nie pozostanie bez wpływu na stosunki francusko-chińskie. Przypomniał, że podobnie stało się w przypadku wcześniejszych spotkań zachodnich przywódców z Dalajlamą.

Rzecznik chińskiego MSZ wyraził nadzieję, że Francja, która w tym półroczu przewodniczy pracom Unii Europejskiej weźmie pod uwagę zastrzeżenia Chin dotyczące spotkania prezydenta z Dalajlamą.

Tagi: chiny, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz