Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ciepła zima: oszczędności i wydatki

0
Podziel się:
bECiwANx

Zima - oszczędności - Kraków

Właściciele wyciągów liczą straty, a drogowcy oszczędności.
Ciepła zima to spore oszczędności w odśnieżaniu dróg. Tylko Kraków do tej pory wydał na walkę z zimą na drogach milion czterysta tysięcy złotych.
Dla porównania, w ubiegłym roku było to sześć i pół miliona złotych. Mimo to Krystyna Paluchowska z krakowskiego MPO woli zachować ostrożność. Na tym etapie nie mówimy o żadnych oszczędnościach, na razie wydaliśmy tyle, ile było konieczne przy niewielkich opadach śniegu i niewielkich przymrozkach - zaznacza.
Dmuchanie na zimne jest uzasadnione, bo cała ubiegłoroczna zima kosztowała miasto ponad trzydzieści milionów. Krystyna Paluchowska przypomina, że miasta w ubiegłym roku wydały w ciągu zaledwie kilku dni miliony złotych na walkę z gołoledzią. Kilkudniowy ciągły opad deszczu przy zmrożonej powierzchni daje natychmiastową gołoledź, mimo dużej reakcji służb, często była ona niewystarczająca - dodała.
Dzięki ciepłej zimie Polacy oszczędzają na ogrzewaniu, ale więcej wydają na lekarstwa - zauważa pan Marian, mieszkaniec Krakowa. Jak mówi, w sezonie grypowym częste zakupy lekarstw uszczuplają rodzinny budżet.
Zdaniem wielu ekonomistów, wzrost PKB w grudniu może okazać się wyższy, niż oczekiwano. Pogoda sprzyja między innymi firmom budowlanym. Brak śniegu to jednak katastrofa dla branży turystycznej. Zwłaszcza dla właścicieli wyciągów narciarskich.

IAR

bECiwAOa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)