Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CKE unieważni testy uczniów kolejnego warszawskiego gimnazjum

0
Podziel się

Powodem są przecieki treści egzaminu. Dotychczas Centralna Komisja Egzaminacyjna  zdecydowała, że powtórny egzamin będzie pisało 18 uczniów niepublicznego gimnazjum Fundacji "Dyslektyk" w Warszawie, skąd wyciekły testy gimnazjalne.

bEgsVtDp

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Krzysztof Konarzewski nie chciał ujawnić o jakie kolejne stołeczne gimnazjum chodzi. Przyznał jednak, że ma ono związek z przeciekiem w gimnazjum "Dyslektyk".

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zapewnił, że unieważnienie dotknie tylko tych uczniów, którym udowodni się, że dzięki testom wyniesionym przez woźną poznali ich treść przed egzaminem. "To nie szkoła jest winna tylko paru uczniów, którzy byli połączeni z osobą, która spowodowała ten wyciek na ulicy Wiktorskiej. Ponieważ to dotyczy tylko poszczególnych uczniów to ujawnianie nazwy szkoły byłoby bardzo niesprawiedliwe dla tej placówki" - tłumaczył Krzysztof Konarzewski.

Jednocześnie policja prowadzi dochodzenie w sprawie jeszcze jednego gimnazjum na Śląsku, gdzie także jest podejrzenie, iż kilku uczniów skorzystało z przecieku. Krzysztof Konarzewski przyznał, że sprawa ta również jest powiązana z przeciekiem w stołecznym gimnazjum Fundacji "Dyslektyk". Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wyraził jednak nadzieję, że był to fałszywy alarm.

bEgsVtDr

W związku z przeciekiem treści egzaminu Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła dyrektorce gimnazjum "Dyslektyk" i szkolnej woźnej zarzut ujawnienia tajemnicy służbowej. Kuratorium prowadzi w szkole kontrolę.

bEgsVtDS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)