Notowania

kupuj
11.12.2006 18:42

Co przeciętny Francuz kupuje pod choinkę?

Co trzeci Francuz nie ma żadnego pomysłu na prezent pod choinkę. Francuzi są w europejskim ogonie pod względem wydatków przeznaczanych na gwiazdkowe upominki. Takie są wyniki ankiety, przeprowadzonej na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem - w chwili, gdy ludzie zaczynają myśleć o zakupach świątecznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przeciętnie Francuzi za 550 euro kupują 11 prezentów. Nie umywają się tu prowadzących w rankingu Irlandczyków, którzy na gwiazdkowe prezenty wydają przeciętnie 1400 euro.
Francuskie dzieci oczekują, że Święty Mikołaj przyniesie im konsolę do gier komputerowych, ale najczęściej dostają filmy na DVD lub płyty kompaktowe. Obok książek to najbardziej popularne prezenty.
Perfumy i woda kolońska to klasyka upominków pod choinkę dla dorosłych, toteż aby ożywić ginące poczucie fantazji w narodzie, przed Bożym Narodzeniem gazety i czasopisma prześcigają się w publikowaniu kolorowych dodatków i w podsuwaniu czytelnikom pomysłów. A zatem może rzutnik pozwalający zamienić pokój w domowe planetarium albo biała parasolka do pomalowania wraz ze specjalnymi mazakami do kompletu?

Tagi: kupuj, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz