Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cudzoziemcy będą mogli łatwiej zalegalizować pobyt w Polsce

0
Podziel się:

Rząd przyjął projekt ustaw o zalegalizowaniu pobytu niektórych cudzoziemców oraz nowelizacji ustaw o udzielaniu cudzoziemcom ochrony w Polsce i o cudzoziemcach.

Cudzoziemcy będą mogli łatwiej zalegalizować pobyt w Polsce
(Huaxiadragon/Dreamstime)

Rząd przyjął projekt ustaw o zalegalizowaniu pobytu niektórych cudzoziemców oraz nowelizacji ustaw o udzielaniu cudzoziemcom ochrony w Polsce i o cudzoziemcach.

Ograniczone zostaną dodatkowe wymagania, niezbędne do zalegalizowania pobytu osobom ubiegającym się o to w trybie abolicji. Przewidziano dla nich odstąpienie od wymogów dotyczących zamieszkania, możliwości wykonywania pracy i posiadania wystarczających środków utrzymania. Zezwolenie ma być udzielane na 2 lata. W tym czasie cudzoziemiec będzie mógł zatrudnić się w Polsce bez zezwolenia - na podstawie umowy o pracę.

Witold Chebanowski z fundacji _ Inna Przestrzeń _, zajmującej się pomocom cudzoziemcom, mówił, jak ważne jest właściwe przeprowadzenie abolicji i ile państwo polskie może na tym zyskać.

Posłuchaj opinii Witolda Chebanowskiego:

Rząd chce też zwiększyć efektywność udzielania pomocy starającym się o status uchodźcy. Cudzoziemiec, który otrzyma świadczenie pieniężne, będzie miał prawo do dodatkowych świadczeń, na przykład nauki polskiego, pomocy dydaktycznych dla uczących się dzieci, czy pokrycia kosztów zajęć pozalekcyjnych i rekreacyjno-sportowych dla dzieci.

Obecnie takie świadczenia przysługują jedynie cudzoziemcowi przebywającemu w ośrodku. Pomoc socjalna i opieka medyczna będą przysługiwać cudzoziemcowi od dnia zgłoszenia się do ośrodka dla cudzoziemców. Jedynie w przypadkach szczególnych, związanych z zagrożeniem życia lub zdrowia, cudzoziemiec będzie mógł skorzystać z opieki medycznej już od dnia złożenia wniosku o nadanie statusu uchodźcy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t132555.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bedzie;latwiej;o;alimenty;od;cudzoziemcow,72,0,858440.html) Będzie łatwiej o alimenty od cudzoziemców Liczbę międzynarodowych par żyjących w Unii szacuje się na 16 mln, rocznie dochodzi do miliona rozwodów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t146697.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/44;mln;uchodzcow;w;2010;r;przez;wojny,255,0,855807.html) 44 mln uchodźców w 2010 r. Przez wojny Spośród 43,7 mln uchodźców 27,5 mln to tzw. uchodźcy wewnętrzni, a 16,2 mln to osoby, które musiały szukać schronienia poza krajem
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t142859.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/sikorski;przywiozl;tunezyjskich;uchodzcow,88,0,852568.html) Sikorski przywiózł tunezyjskich uchodźców Składał wizytę w Afryce Północnej jako przedstawiciel kraju, który obejmie przewodnictwo w Unii Europejskiej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)