Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czechy - Ojciec Krecika ma 90 lat

0
Podziel się

Ojciec słynnego Krecika - Zdeniek Miler ma 90 lat. Z tej okazji Czeska Telewizja publiczna wznowiła nadawanie wieczorynek jego autorstwa.

bEigVdcl

Krecik przyszedł na świat przypadkiem. W 1956 roku Zdeniek Miler otrzymał zamówienie na serial telewizyjny w którym główną postacią miało być sympatyczne zwierzątko. Miler miał ogromne kłopoty z wyborem. Terminy były napięte a w głowie pustka. Zrozpaczony artysta wyjechał z miasta na wieś. Tam potknął się o kretowisko. W ten sposób Krecik znalazł się na świecie. I tak od wielu lat bawi dzieci i dorosłych. Zbierał też w młodości nagrody na festiwalach filmowych, między innymi w Wenecji gdzie zdobył dwie nagrody i w Montevideo skąd przywiózł Grand Prix. Zdeniek Miler uprawia swój zawód animatora filmu od roku 1942, kiedy to zaczął pracować w studio filmowym Bata w Zlinie.
Miler w ostatnich trzech latach pracował nad kolejnym 6-cio odcinkowym serialem. Nowy Krecik będzie jeździć metrem, odnowi dom myszce, będzie też przy narodzinach zajączków i zbierać grzyby.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEigVdcO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)