Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czesi nie chcą żywności ze znaczkiem PL

0
Podziel się
bEpWexVN

Żywność - Czechy - eksport

Czesi nie chcą żywności ze znaczkiem PL. Choć w Polsce wiele osób już zapomniało o aferach z solą techniczną czy suszem jajecznym, w oczach naszych południowych sąsiadów mocno zepsuły one wizerunek polskich produktów.
Wojciech Pobóg-Pągowski z Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Pradze podkreśla, że każde potknięcie polskich producentów żywności od razu jest w Czechach nagłaśniane. Przy tej okazji przypominane są największe wpadki związane z polskimi produktami. Wojciech Pobóg-Pągowski dodaje, że polska żywność ma nad Wełtawą wielu przeciwników, choć nie odbiega jakością od tej produkowanej w innych krajach. Można przypuszczać, że czescy wytwórcy produktów spożywczych traktują polskich producentów jako poważnych konkurentów i dlatego nasze wyroby mają złą prasę.
Afera solna rozpoczęła się na początku 2012 roku. Wówczas wyszło na jaw, że niektóre firmy mogły sprzedawać w ogromnych ilościach zanieczyszczoną sól techniczną jako spożywczą. Markę polskiej żywności nadszarpnęła także afera z suszem jajecznym, który zawierał jedynie śladowe ilości jaj.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEpWexWq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)