Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Czuma nie powinnien informować, że wywiad zna dane zabójców Polaka"

0
Podziel się

Były ambasador Polski w Indiach Krzysztof Mroziewicz uważa, że minister sprawiedliwości Andrzej Czuma nie powinien informować opinii publicznej o tym, że polski wywiad zna już dane zabójców polskiego inżyniera w Pakistanie. Według gościa Polskiego Radia, wiedza polskich służb znacznie straciła przez to na wartości. Jego zdaniem, ambasador Pakistanu w Polsce będzie musiała zareagować na doniesienia Czumy i powiadomić władze w Islamabadzie o prawdopodobnej obecności naszego wywiadu.

bEgFdcUR

Z Krzysztofem Mroziewiczem zgodził się Marek Gasztecki z Instytutu Nauk Politycznych PAN. Podkreślił on również, że cała sfera współpracy z rządem Pakistanu i jego chęć pomocy stronie polskiej są co najmniej dyskusyjne. Ekspert przypomniał, że władze w Islamabadzie w wielu kwestiach nie zwracają uwagi nawet na głosy i protesty Stanów Zjednoczonych, trudno więc sie dziwić, że Polska nie miała wpływu na uwolnienie jednego zakładnika.

Krzysztof Mroziewicz wyraził przekonanie, że schwytanie morderców polskiego inżyniera będzie bardzo trudne, ale jest możliwe. Marek Gasztecki podkreślił z kolei, że skuteczne działanie będzie zależało od zaangażowanych sił i tego, ile czasu będą miały polskie służby. Gość Polskiego Radia wyraził jednak obawę, że strona polska może nie dysponować wystarczającymi środkami, aby ująć terrorystów.

bEgFdcVu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)