Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
miedwiediew
16.07.2009 16:39

D. Miedwiediew: winni zabójstwa Natalii Estemirowej zostaną ukarani

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapewnił, że sprawa zabójstwa działaczki organizacji Memoriał zostanie rozwiązana, a winni tej zbrodni - ukarani. Po niemiecko-rosyjskich konsultacjach międzyrządowych, które odbyły się pod Monachium, przywódcy obu państw podkreślili też strategiczne znaczenie Gazociągu Północnego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas konferencji prasowej na zamku Schleissheim (czyt. szlajshajm) koło Monachium Miedwiediew nazwał zamordowanie Natalii Estemirowej "prowokacją i tragicznym wydarzeniem". Zapewnił, że jej zabójstwo zostanie skrupulatnie wyjaśnione. "Sprawcy zostaną ukarani zgodnie z rosyjskim prawem" - oświadczył prezydent Rosji. Także kanclerz Angela Merkel powiedziała, że to morderstwo nie może pozostać niewyjaśnione.

Merkel i Miedwiediew podkreślili też poparcie dla budowy Gazociągu Północnego. Prezydent Rosji powiedział, że inwestycja ma strategiczne znaczenie nie tylko dla Rosji i Niemiec, ale i całej Europy. Kanclerz Niemiec zapewniła z kolei, że rządy obu krajów zaangażują się, aby inwestorzy otrzymali konieczne pozwolenia na budowę.

Mianem "sukcesu" Angela Merkel określiła powołanie Rosyjsko-Niemieckiej Agencji ds. Energii, która ma pracować nad zwiększeniem wydajności energetycznej i wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Tagi: miedwiediew, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz