Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.07.2011 20:57

Dania -UE - Tusk -reakcja

Duńskie dzienniki już zareagowały na wystąpienie Donalda Tuska w Strasburgu. Informując w wydaniach internetowych o jego przemówieniu inaugurujący polską prezydencję zwracają szczególną uwagę na fragmenty bezpośrednio dotyczące Danii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Największy dziennik kraju "Jyllands-Posten" przytacza słowa polskiego premiera: "Polska pełniąca prezydencję będzie starała się, by jednym z głównych założeń Unii nadal pozostawał swobodny przepływ towarów i ludzi na jej obszarze." Gazeta podkreśla, że reakcją na to oświadczenie były gorące oklaski sali.
Dziennik zwraca też uwagę na wypowiedź szefa polskiego rządu, iż wprowadzenie kontroli celnych na duńskich granicach może zostać odczytane fałszywie "jako sygnał, że w przyszłości również i wolny przepływ ludzi może być zagrożony."
Inny kopenhaski dziennik "Politiken" przytacza słowa Tuska skierowane pod adresem Danii: "Tworzenie przeszkód wewnątrz Unii Europejskiej to nie jest droga do ochrony naszej wspólnoty." Zdaniem gazety wystąpienie nowego przewodniczącego prezydencji unijnej zapowiada, iż będzie ona szukała sposobów uchronienia Europy przed, podobnymi do duńskich, posunięciami.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz